Wiem, co jem!

Żeby ogród był piękny, wymaga od nas wiele poświęcenia i pracy. Lipiec, sierpień i wrzesień, to miesiące w których Ziemia oddaje nam owoce naszej ciężkiej pracy.

Przyznaje się, że upalne dnie nie sprzyjają chęci do pracy w ogrodzie. Jestem ciekawa, czy Wy lubicie, pielić, podlewać i doglądać swoich działek? Nie ukrywam, że pasja do ogrodnictwa nie jest łatwa, bez środków chemicznych. Jak wiadomo, dziś warzywa i owoce w sklepach są po prostu jedna wielką trucizną. Niestety choroby roślin, ale też owady i ślimaki przyczyniają się do ogromnych strat w zbiorach.

Ten rok powinien być dość urodzajny, ponieważ mamy na przemian słońce i deszcz. Zatem i ceny nie powinny być zbyt wygórowane. 

 

 

owoce w ogrodzie

 

W moim ogrodzie możecie znaleźć wiśnie, porzeczki, a także jabłka, śliwki, morele i maliny. Oczywiście zbiory są raz większe, raz mniejsze. Zaś w ogródku warzywnym znajdziecie pomidory, sałatę, cukinię, por, marchewkę, pietruszkę, szczypior, botwinkę, seler, bazylię, koper, lubczyk, ogórki, fasolę, a także miętę i lawendę. Ten niewielki warzywniak wystarcza nam sezonowo.

 

warzywa ogrodzie

Widok, tych wszystkich wspaniałych darów matki natury, daje ogromną satysfakcję z wykonanej pracy.

Dzięki temu, że sama zasiałam je wszystkie – dokładnie wiem, co jem.

 

Bez odpowiednich narzędzi, ta praca była by trudna, zobaczcie, czego używam do pracy w swoim ogrodzie.

Aby ogród wzrastał i owocował, należy go systematycznie podlewać, odchwaszczać, nawozić, najlepiej naturalnymi nawozami, a także przerzedzać poprzez usuwanie zbędnych łodyg, czy też obeschniętych listków, czy gałązek. My magazynujemy wodę deszczową w zbiornikach, dzięki czemu ziemia w ogrodzie dostaje mięciutką wodę.

Na filmiku przedstawiam Wam najczęściej używane narzędzia do ogrodowych czynności, mogłabym dodać jeszcze sekator, który także często się przydaje.

Więcej filmów znajdziecie oczywiście w galerii wideo.